Narzędzia do wybierania słów kluczowych

jak dobrać słowa kluczoweJeśli ktoś zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych to na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak niezwykle ważną rzeczą jest wybór odpowiednich słów kluczowych. Można co prawda kierować się przy tym własną wiedzą, doświadczeniem oraz dokładną analizą danej dziedziny. Z drugiej jednak strony warto wiedzieć o tym, że obecnie znajdziemy w sieci mnóstwo narzędzi, które bardzo nam przy tym pomogą. Poniżej przedstawiamy 5 z nich, które naszym zdaniem najbardziej zasługują obecnie na uwagę.

Pierwszym z nich jest planer słów kluczowych Google AdWords. Jest to jedno z najbardziej podstawowych i równocześnie najskuteczniejszych narzędzi za pomocą którego szybko dowiemy się, jak dobrać odpowiednie słowa kluczowe do potrzeb osób szukających w internecie konkretnych treści. Otrzymujemy tutaj szereg przydatnych informacji, takich jak między innymi miesięczne statystyki dotyczące wyszukiwania w Google poszczególnych fraz.

Google Webmaster Tools jest kolejnym narzędziem stworzonym przez tę wyszukiwarkę. Aplikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla webmasterów i właścicieli stron internetowych; dostarcza nam ona wszystkich najważniejszych informacji niezbędnych do faktycznie skutecznego pozycjonowania. Korzystając z niej będziemy w stanie szybko dostrzegać wszelkie problemy i błyskawicznie je eliminować.

Ubersuggest jest narzędziem łączącym w sobie prostotę z wysoką funkcjonalnością oraz skutecznością. Możemy tutaj wyszukiwać słowa kluczowe należące do poszczególnych grup, co znacznie ułatwia nam pracę. Wystarczy tylko wypełnić odpowiedni formularz aby od razu otrzymać długą listę proponowanych słów kluczowych.

Wordstream jest płatnym narzędziem, które zaoferuje nam mnóstwo pomocnych funkcji. W odpowiednim miejscu musimy jedynie wpisać interesujące nas frazy; aplikacja szybko poda nam wówczas obszerną listę proponowanych słów kluczowych, stanowiących dla nich dobrą alternatywę.

program do dobierania słów kluczowychKeyword Eye to propozycja dla najbardziej wymagających już specjalistów od pozycjonowania stron, którzy szukają czegoś naprawdę dobrego. Program nie tylko zaproponuje nam wiele właściwych dla nas słów kluczowych ale także przedstawi nam szereg statystyk dotyczących danych fraz.